Kometa poráží TKN podruhé a slaví postup do semifinále!!

Středa, 26. Březen 2014, napsal blade1

V posledním rozhodujícím zápase čtvrtfinále, do kterého možná pro někoho překvapivě Kometa dokázala sérii poslat, musel rozhodnout, pro koho skončí sezóna a kdo bude pokračovat v bitvě o titul dál. Favorit byl i přes porážku předem jasný, ale z hostující kabiny znělo odhodlání a velká bojovnost, která možná byla v celé sérii rozhodující. Jestli minulý zápas rozhodl svým hattrick Paul Peňa, tak tento zápas měl být velkým dnem pro navrátilce do sestavy, kapitána FanKlubu – Davida Pelánka. A taky byl.

Pojďme ale popořadě. Opět bylo velice důležité vědět, že kdo dá první gól, bude mít velikou psychickou výhodu. A opět se to naštěstí povedlo Kometě, když opět v první minutě hosté udeřili, stejně jako minulý zápas. Po pouhých 30 sekundách z půle hřistě napřáhl kapitán David Pelánek a s velkým překvapením všech skončil puk za zády Přibyla. Tento moment vlil krev do žil hostům a naopak pro domácí to byla nečekaná rána. Kometa dlouho držela vedení 1:0, ovšem minutu před koncem se při přesilové hře dostal puk k nováčkovi v sestavě Daliboru Štaffovi, a ten svým prvním gólem v klubu dostal FanKlub do vedení 2:0. Takto skončila i první třetina rozhodujícího duelu.

Senzace! Kometa jde do semifinále!!!

Střelec dalšího hattricku – David Pelánek

Domácí začali bušit do obrany modrobílého celku a i díky výborným zákrokům Radka Zahradníka a obětavosti celého týmu stále svítil na svetělné tabuly stav 0:2. O to lepší ještě bylo, když v 19. minutě zvýšil svým druhým gólem v zápase David Pelánek na 3:0 dorážkou po samostatném úniku Davida Gregoroviče, pro který to byl poslední moment v zápase, jelikož jeho zranění mu dále nedovolilo pokračovat. Za stavu 3:0 začala být hra velice nervózní, hra se kouskovala díky vyloučením a dvěma neuznaným, ale po právu neuznaným brankám TKN. Po druhé třetině byl stav 0:3 a Kometa byla velice blízko velkému, velkému překvapení letošního play off.

Do třetí třetiny TKN ovšem stoupilo v početní výhodě a to i po docela sporné situaci proměnilo ve snižující branku na 1:3. Kdo nyní fandil hostům, musel na tribuně otáčet vzhůru, protože nervy to byly obrovské. Domácí nadále tlačili, ovšem výborná obrana Komety a zejména výborný Radek Zahradník už TKN skórovat nenechali a naopak v poslední minutě při power play domácích vybojoval puk David Pelánek a symbolicky tak završil jako kapitán týmu hattrick a poslal svůj tým do semifinále.

Radek Zahradník - jeden důležitý dílek úspěšné postupové skládačky

Radek Zahradník – jeden důležitý dílek úspěšné postupové skládačky

Kometa vyřadila druhá celek tabulky a velkého favorita na titul. Od druhého zápasu pracoval perfektně celý tým a hlavně díky bojovnosti postoupil do další části vyřazovacího turnaje, kde potká třetí celek tabulky – Bizony, kteří vyřadili Gingillu 2:1 na zápasy.

tkn

21.3.2014

1:4

(0:2-0:1-1:1)

kometa

Sestava Kometa: Zahradník, Jeřábek – Chramosta, Klusák, Kolejka, Pelánek – Štaffa, Bouda, Gregorovič – Pilný, Švaříček, Peňa

Branky a nahrávky: 1. Pelánek, 6. Kolejka (Peňa), 14. Štaffa(Peňa), 19. Pelánek (Gregorovič), 45. Pelánek – 32. Styblík(Kachlík) Rozhodčí: Hribik, Pešina . Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Hvězdy utkání: Styblík Jaroslav – Pelánek David

HC-Kometa.cz OFFICE PRO .CZ CanoCar.cz Direct Servis s.r.o Richter Company, s.r.o ThermoServis Starobrno.cz

Oficiální stánky hokejového týmu Fan Klubu HC Kometa Brno : Welcome !